30
aug

Direktor Marika

Written by marika. Posted in Kopli LA 100

Marika on kindlasti Eesti lasteaiakultuuri legend – ja vägagi heas vormis legend!  Ta on loomult julge – ja nii on ka tervel Kopli lasteaial julge ja kindel tunne, seda juba aastaid. Just Marika on see, kes julges pika ja kirju ajalooga Kopli lasteaia uueks luua, anda talle tagasi mineviku hele helk ja tuua siia tuleviku tuuled.
Marika pole vaid juht. Ta on tõeline perenaine, kes hoolitseb kõigi oma inimeste ja kogu maja eest. Maja on tõesti eriline – laste loss ja nende kodu ühekorraga. Siin on tasakaalu ja tarmukust, valmisolekut pingutada ja võidurõõmu, soovi pakkuda turvatunnet ja mõelda koos selgemaks maailm.
Võib isegi väita, et Kopli lasteaed on Marika reliikvia. Tema otsused ja teod on kantud laste ja maja, mitte juhi hüvangust. Jah – töötajad aeg-ajalt vahetuvad, aga väärtused püsivad, soe suhtumine jääb. „Maailma parim lasteaed!“ kinnitavad mitmed. Nii ilmselt ongi, vähemalt selle maailma mõistes, mille piirini meie pilgud ulatuvad.
Marika on alati olemas. Ta ei oota, vaid tegutseb, ei rahuldu olevaga, vaid otsib, ei puhka loorberitel, vaid riputab loorberipärja kaela pigem neile, kes lasteaeda parimal viisil panustanud. Samas on ta nõudlik: igaüks peab andma oma parima, tegema seda, milleks ta kõige enam sobib. Miks andeid vaka all hoida! Tööle! Tööle! Tööle!
Igal hetkel on juhi laual mõni mõte või unistus, millega homne saab sisukam, arendavam, hoolivam. Neis mõtetes on alles hoog, isegi tuhin, mille toel Marika Ärmpalu kaks aastakümmet tagasi seda lasteaeda juhtima julges hakata, aga neis on ka aastatega selginenud arusaam, mida ja kuidas on võimalik teha.