27
juuni

Niina ja Ants

Written by marika. Posted in Kopli LA 100

Niina

Köögihaldjas. Mõni ütleb ka, et majahaldjas, ainult et töökohaga keldrikorrusel. Mõnikord on Niina nii tagasihoidlik, et näib, nagu kataksid lauad end ise. Aga see-eest märkab ja kiidab ta meeleldi lapsi ning tema juurde murega tulevaid õpetajaid. Ka muus osas on ta nagu üks õige köögihaldjas peab olema: lahke, sõbralik, hooliv, suhtlemisvalmis, kohusetundlik ja töökas.

 

Ants

Ants on valmistatud otsekui kahest materjalist: suurest tammest ja hiilgavast kullast. Kuldsete kätega, öeldakse tema kohta. Kuldse südamega, täiendatakse. Kuldsete käte rubriiki lisanduvad „loova olemisega“, „leiutaja“. Kuldse südame kategooriat täiendavad „abivalmis“, „hooliv“, „muhe“, „suur jagaja“, „viisakas“. Ta teeb kohe korda kõik, mis korras pole, olgu siis tegu uksehingega või inimhingega.

Varuks on aga veel väide, et Ants on härrasmees. Ta on elukogenud, täidab korraga nii vanaisa kui ka laste elava eeskuju rolli. Temas elavad koos inspireerimisvõime ning elukogemus, millest kõigil soovijail on võimalus osa saada. Lühidalt: ta on legend.