22
mai

Tuultepesa

Written by marika. Posted in Kopli LA 100

Aliina, Mari-Liis, Janelle

Tuultepesa olen ma, mida arvad minust Sa

Tuultepesa, need on 6-7aastased ehk kõige kiiremad, tragimad, tegusamad ning terasemad lasteaialapsed. Jah, nii väga tahaksid nad veel mängida – ja seda nad usinalt ka teevad –, aga juba on neil kusagil südame- või ajusopis tunne, et peagi on kõik see möödas ja kõige esimesele kohale puhub muutuste tuul nende jaoks õppimise. Niisugust, iga päevaga üha erilisemateks muutuvate tuisupäiste poiste ja tuulelokkidega tüdrukute seltskonda hoiavad koos ning heas meeleolus Janelle Šafrai, Aliina Luht ja Mari-Liis Tarkmees.

Õpetaja Janelle
Kohusetundlik, tasakaalukas, täpne, põhjalik, süvenev, loominguline, tähelepanelik, julgustav, toetav, aus. Reeglid, reeglid, reeglid – kui miski on just nii, siis just nii see ka on. Aga lubatud on ikka ka – kõvema häälega mängida, vahel lausa mürada. Lahket ja rõõmsat meelt ning näitlemisoskust – lausa ümber kehastumise võimet – on Janelles hulgi (ilmselt seetõttu meeldib talle esineda!). Ilus, öeldakse tema kohta. Lõbus. Detailideni viimistletud. Ning väga hästi laulab ta laulu „Kiisu läks kõndima“.

Õpetaja Aliina
Tal on huumorisoont, rõõmsameelsust, aga ka analüüsivat meelt. Ta tegutseb, toimetab, õpib, arendab iseennast. On osav, stiilne, maitsekas, andekas. Tark – seda omadust korratakse aina ja üha. Ning tulemused ei lase end oodata: ta oskab väga hästi tabada laste erinevaid iseloome, rääkida nendega erinevatel teemadel nagu võrdne võrdsega, lahendada kiiresti ka keerulisi olukordi ning anda vanematele siiraid ülevaateid lasteaiaelust.

Mari-Liis
Tal jätkub aega. Näiteks selleks, et rääkida lastega sõprusest, loodusest, loomadest – see tähendab sellest, mis lapsi tegelikult huvitab. Sõprust ja sõbralikkust on ka temas endas küllaga, samuti hoolsust ja puhtusearmastust. Lahkust muidugi ka. See rõõmus kevadine hing on alati olemas nii laste, vanemate kui ka kolleegide jaoks.

Vanemate sünnipäevasoovid
Olge ikka ilus, soe, turvatunnet pakkuv paik! Just sellist kohtlemist, suhtumist ja hoolimist peaks iga laps ka väljaspool kodu tundma. Just teie laote vundamendi, millele laps saab oma elu ehitada, just teie annete nii juured kui ka tiivad. Hoidke oma majahaldjat – ta lihtsalt peab kusagil teie juures elama! Sära silmadesse, jõudu kätesse, kannatlikkust südamesse! Olge ikka tõrvikukandjad!

 

 

Lasteaiast saab…

PUHU-PUHU TUULEKE
PUHU MEIE ÕUELE
LÜKKA LADVAD KIIKUMA
LÜKKA ROHI LIIKUMA
PUHU- PUHU TUULEKE

 

 

Mulle meeldib…

… siin väga joonistada, siin on nagu šabloonid.

… see, kuidas õpetajad ütlevad välja, mida me meisterdame.

… jõulukohvik, sest seal saab magusaid ja häid asju.

See lasteaed on väga tore, siin on tore legodega mängida. See on tore, et on igasugu peod.

Siin on lõbus, sest on sõbrad ja ma saan nendega mängida. Siin on lõbusad mängud.

Meie maja on ilus. Ilusaks teevad maja trepi kujundid, meie meisterdused, mis riputatakse ülesse.

Akvaariumis on hästi nunnud ja toredad kalad.

Tuultepesa rühma lapsed

 

 

 

 

Lasteaed annab nõu

MAI
Oleme eeskujuks!
Meie laps kunagi täiskasvanu, paljuski selline, nagu need täiskasvanud, kes olnud talle eeskujuks. Õpetaja on lasteaias lapsele eeskujuks kogu päeva jooksul – laps märkab ja jälgib õpetaja sõnu, kehakeelt, intonatsiooni, miimikat. Nõnda on see ka kodus – laps tajub ema-isa omavahelisi suhteid, ka nn peidetud sõnumeid, meeleolu.
Hea on kasvada tunde ja teadmisega, et arusaamatused on lahendatavad ja leppimine toob lahenduse. Oleme täiskasvanutena niisugused, nagu ka lapselt ootame ja soovime, seda nii kõneledes kui ka tegutsedes, lubadusi andes ja kokkuleppeid tehes.
Lapsed on liikuvad ja enamasti valjuhäälsed. Leppige sellega, leidke lapsele rahmeldamiseks, oma emotsioonide ja soovide välja elamiseks sobiv aeg ja koht. Ka lasteaias saab joosta, seda nii õues kui ka liikumismänge mängides, kuid oht kellegagi kokku põrgata, seda just siseruumides, seab kiirele liikumisele piirid. Kodus olete väiksemas seltskonnas ja nii on ka hoogsalt liikumine turvalisem.
Kas pole põnev koos lapsega võimelda, tantsida, õues võidu joosta ja palli mängida? Kui seda kõike teha, ei teki ka endal tunnet looduses matkates või õues hullates keelata lapse valjuhäälset kilkamist, hüüdmist või huikamist. Lapsega koos liikudes, rattaga sõites ja sportides panete lisaks hea emotsiooniga koos veedetud ajale aluse ka talle olulisele tervisekäitumisele kogu eluks.
Tea Oll, Kopli lasteaia õppealajuhataja aastatel 2000-2004