(Eesti) Sündmused

2017/2018. õppeaasta Kopli Lasteaia peaeesmärkideks seadsime:

  • LAPSE SOTSIAALSETE OSKUSTE KUJUNDAMINE

    • koos tegutsemine, laps oskab oma tegevust planeerida, lapse tunnustamine ja turvalisus, jagamine;

    • kõne ja jutustamisoskuste toetamine.

  • LAPSE LOOVUSE TOETAMINE LÄBI ERINEVATE KUNSTILIIKIDE

  • käeline-; muusikaline- ja liikumistegevus; sõna- ja väljenduskunst;

    • eesti pärimuskultuuri ja pärandkultuuri väärtustamine: toome lasteni eelmiste põlvkondade lugusid, töid ja tegemisi, kombeid ja õpetusi, loodusteadmisi õuesõppe kaudu.

  • LAPSE TUNNETUSOSKUSTE ARENEME MÄNGULISELT

  • mängus õpib laps mõistma ümbritsevat maailma, eri olukordi, kogeb tõeliselt ja

sügavalt eri tundeid ning õpib nendega toime tulema;

  • mängu kaudu areneb lapse fantaasia, väljendusoskus, loovus, mõtlemine, iseseisvus;

  • anname lapsele palju mänguaega, võimaldades mängides omandada uusi teadmisi

ja oskuseid.

2017/2018 ÕPPEAASTA KOPLI LASTEAIA SÜNDMUSTE KALENDER

TEEMA: „ MINA KA“-

  • 31.08.2017 kell 10.30 TEADMISTEPÄEV – RISTIMISPIDU STROOMIRANNAS

  • Septembri näitused fuajees – Päikesepesa
  • 1. 10. 2017 Rahvusvaheline Muusikapäev Kopli Kunstikooli õpilaste kontsert, juhendaja A. Luukas
  • 5. 10.2017 – Õpetajate päev (Kunstiteraapia loeng)
  • 2. – 12. oktoober 2017 SÜGISNÄITUS „Mina ka käisin suvel …“

Vastutab: Silja

  • Novembri näitus fuajees – Tuultepesa
  • 3. november 2017 KOPLI LASTEAIA 99 SÜNNIPÄEV (Õpetajate näidend ja karneval)

Vastutavad: Anne S ja Kersti

  • 9. November 2016 Mardipäev

Vastutavad: Aliina ja Janelle

  • 14. november 2017 – ISADEPÄEV Hommikupuder isadega. Isadepäev rühmades

Vastutavad: Merle ja Maret

  • 25. november 2017 – KADRIPÄEV

Vastutavad: Eva ja Karit

  • 1. detsember 2017 – 1. Advent

Vastutavad: Silja ja Anne A

  • 5,6,7 detsember 2017 16.00-18.30ni JÕULUKOHVIK

  • …… detsember 2017 – JÕULUPEOD (PIDU KIRIKUS)
  • 20. detsember 2017 piparkookide valmistamine ja küpsetamine

II poolaasta tegevused 2018.a.

Konverents AJALUGU (24, 25, 30,31 jaanuar)

Linnupesa: Vanaaja laulud ja mängud lasteaias.

Liivapesa: Lastesõna – Lea Nurkse

Päikesepesa: Eno Raua tegelased

Vetepesa: Kopli poolsaar ja vabrik

Tuultepesa: Kopli Lasteaia arhitekt

24.01 „Kuldvillak“

31.01 kell 13.00 – 15.00 õpetajad külastavad Lotte lasteaeda

13.02 Vastlapäev rühmades /rühmaõpetajad/

14.02 , kell 10.00 Külaskäik Maasika lasteaeda. Tutvumine teise kultuuri vastlapäeva tähistamise kommetega.

15.02 Luulehommik /kõik rühmad koos/

14.02 (õhtu) Sõbrapäeva tähistamine / praktikant/

26. 02 Eesti Iseseisvuspäeva tähistamine /Tuultepesa/

28.02. KELL 13.00 nõupidamine Kanuti Kann teatrifestival

Fotonäitus (vanad ja uued fotod)

02.03 kell 10.00 „Emakeele kaunis kõla“

14. 03 kell Emakeele päev /Maret/

14.03 Kanutiaia Kann, teatrifestival. /Tuultepesa/

21.03 külalisesineja Ülle Tõnumaa, Komeedi lasteaiast.

26.03 – 29.03 Ülestõusmispühad rühmades

Kevadine meisterdamine isadega –

TEEME ÄRA“

13.04 Õuesõppepäev /Silja/

17.04 Silleri lauluvõistlus /Maiu/

20.04 kell 10.00 puude istutamine Loomaaeda /Tuultepesa/

26.04 kell 10.00 Põhja- Tallinna lasteaedade laulupeo prooviaeg Tallinna Kunstigümnaasiumis Muusikaõpetaja Maiu

23 – 27. 04 kevadnäitus „Monumendid“ /Eva/

Spordipäev „100 sammu“/Sandra/

24.05 TANTSUPIDUMe armastame Eestit” , koos lapsevanematega õuepidu.

Emadepäevad rühmades

01.06 kell 12.00 „Sada Sära Silma“ Vabaduse Väljak /Tuultepesa/

03.06 Võimlemispidu , osalevad Vetepesa tüdrukud /Sandra/

08.06 Lõpupidu /rühmaõpetajad, muusikaõpetaja Maiu/

15.06 Ühiskoolitus, väljasõit

LASTE ARVAMUSFESTIVAL

Ajakapsel puu või kivi alla?

Ristimispidu

Tagasi lasteaeda – vilistlased õpetavad lapsi.

03.10, kell 10.00 „Sügissimman“ Kalamaja Põhikooli õuealal

08. 11. JUUBELIKONTSERT SALME KULTUURIKESKUSES.

07.11. „Tallinna alusharidus 100“ Konvernts – tänuüritus , Same Kultuurikrskuses